OMÜ Ar-ge'ye Önem Veriyor

OMÜ Ar-ge'ye Önem Veriyor

OMÜ Ar-ge'ye Önem Veriyor

Samsun OMÜ Rektörü Prof.Dr. Yavuz, ASRİAD üyelerini ağırladı. Ünal, üniversitede Ar-ge bölümünü ikiye ayırdıklarını belirterek, "Akademik anlamda öğrencilerin yararlanabilecekleri laboratuvar ile herkese açık iş insanlarının kullanacağı laboratuvarı ayırdık "dedi.

 Asrın İş Adamları Derneği (ASRİAD) Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof.Dr.Yavuz Ünal'a nezaket ziyaretinde bulundu. Okudan yeni görevinde başarılar dileyerek üreten ve gelişen bir Samsun için iş insanları olarak ortak projeler üretmek istediklerini ifade etti.

 

ALT YAPISI GÜÇLÜ

Rektör Ünal, yüz yüze sınavın ve eğitimin önemini anlatarak bunun için yapılan çalışmaları anlattı. Dijital anlamda en üst seviyede uzaktan eğitimin alt yapısını tamamladıklarını belirten Ünal, üniversitenin Arge bölümünü ikiye ayırdıklarını açıkladı. Rektör Ünal, akademik anlamda öğrencilerin kullanacakları laboratuvarların farklı, üretim yapmak isteyen iş insanlarının kullanabileceği laboratuvarların ayrı olduğunu belirterek, herkesin yararlanabileceği mesajını verdi.

Ziyaretin sonunda Başkan Okudan, Rektör Ünal'a kufi alfabesi ile 'önce nitelik' yazılı tabloyu hediye etti.

Copyrigt © 2023 Play Medya ®