ASRİAD, Üyelerini İhracata Teşvik Ediyor

ASRİAD, Üyelerini İhracata Teşvik  Ediyor

ASRİAD Export Başkanlığı tarafından ihracat yapmak isteyen iş insanlarımızı bilgilendirmek ve ihracata katkı sağlamak adına planlanan "İhracat Eğitimleri"nin birincisi 08 Temmuz Çarşamba akşamı Zoom ve Youtube platformları üzerinden gerçekleştirildi.

ASRİAD Export Başkanı Talip Geyik'in moderatörlüğünde gerçekleştirilen eğitim programı, Gers Danışmanlık adına İstanbul İhracatçı Birlikleri Eski Genel Sekreteri Selçuk Sağban ve Eğitimci Gökhan Erol tarafından verildi. 
 

4 haftalık eğitim programlarının ilkinde Ticaret Bakanlığı Devlet Destekleri ve Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme projesi (Ur-Ge) hakkında ayrıntılı bilgilere yer verildi.
 

ASRİAD tanıtım videosunun paylaşımı ile başlayan toplantıda ilk olarak ASRİAD Export Başkanı Talip Geyik program içeriği hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ardından Gers Danışmanlık Kurucu Ortağı Selçuk Şağban, ilk olarak devlet destekleri ve pazar istihbaratı ile ihracata başlamak noktasında bir yol haritası konuları üzerinde durdu. İhracata yönelik devlet yardımları konusunda İhracata Hazırlık Destekleri, Pazarlama Destekleri ve Yüksek Katma Değere Yönelik Destekler konuları ele alındı. 

Eğitimci Gökhan Erol tarafından ise URGE Desteği, Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi, Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği, Yurdışı Fuar Desteği, Yurtiçi Fuar Desteği, Yurtdışı Birim, Marka ve Tanıtım Desteği, Tasarım Desteği, Marka-Turquality Desteği, Küresel Tedarik Zincirine Giriş Desteği ve Türkiye Ticaret Merkezleri hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.
 

Yaklaşık 1,5 saat süren eğitim programı sonunda programa katılan ihracatçı adayı iş insanları tarafından ihracat konuları ile ilgili sorularına yanıtlar verildi. 
 

ASRİAD Export Başkanlığı tarafından organize edilen ihracat eğitimleri programının ikincisi 22 Temmuz Çarşamba akşamı saat 21:30'da gerçekleştirilecek. Programda Hedef Pazar Analizi ve Ticari İstihbarat Eğitimi konusu işlenecek.

İhracata Yönelik Devlet Teşvikleri &UR-GE Projeleri Sunum Dosyası
 

Copyrigt © 2023 Play Medya ®