ASRİAD Üyelerinden 101 Dakikada 216 Milyon TL’Lik Ticari Anlaşma

ASRİAD Üyelerinden 101 Dakikada 216 Milyon  TL’Lik Ticari Anlaşma

ASRİAD, son iki yıldır üyelerinin ticari hacimlerini arttırmak ve ülke ekonomisine fayda sağlamak hedefiyle ticaret toplantıları düzenleyen bir İş İnsanları Derneği olarak tüm faaliyetlerini pandemiye rağmen sürdürüyor.

Aldığı aksiyonlarla sürekli ve düzenli biçimde faaliyet planlarını takip eden ASRİAD, üyelerinin ticari hayatlarında önemli bir yer tutarken üye firmaları için de 2 milyar dolarlık ihracat hedefi belirledi.

“Önce Nitelik” diyen ASRİAD’da, bugüne kadar yapılan 521 milyon TL’nin üzerindeki binlerce alışverişin tamamı arzu edilen sonuçlarla tamamlandı.

ASRİAD; üyelerini büyük bir titizlikle kabul ederken, sayıları ikinci planda tutuyor. Ayrıca ASRİAD İş Geliştirme Başkanlığı; organize ettiği ticaret toplantılarında gerçekleşen anlaşmaların her safhasında taraflarla her zaman hızlı, şeffaf biçimde bilgi alışverişinde bulunarak ilerlemeyi sürekli kontrol ettiği için bugüne kadar yapılan binlerce alışverişin hepsinde arzu edilen sonuçlar alındı.

Bir STK rekoru: ASRİAD 101 dakikada 216 milyon TL'lik ticaret anlaşması tesis etti.

100 haftadır düzenli olarak yapılan ve pandemi döneminde de online devam eden ticaret toplantılarının 101'ncisi "101 Dakikada, 101 Milyon TL’lik Ticaret Hedefi"  sloganı ile yapıldı. İstanbul (genel merkez) ve 24 şubesinden toplamda bin 112 iş insanının katılımıyla online olarak gerçekleştirilen toplantıda 216 milyon TL’lik anlaşma ile yeni bir rekora imza atıldı.

ASRİAD EXPORT: Hedef Katma değeri yüksek ve nitelikli 2 milyar dolar ihracat

101. Ticaret Toplantısında ASRİAD; üyelerine 2 milyar dolarlık ihracat hedeflerinde de niteliğe ve katma değere olan ihtiyacı vurguladı. Bu yönde çalışmalarına devam eden ASRİAD EXPORT birimi ülke bazlı stratejik araştırma ve ihtiyaç belirleme çalışmaları yapıyor.

ASRİAD mensubu iş insanlarının pandemi dönemi engelini aşarak yüksek bir gayretle ortaya koydukları ticaret performansının fevkalade memnuniyet verici olduğunu belirten ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman ise 101. Ticaret Toplantısına ilişkin olarak şunları söyledi:

“Ülkemizin her tarafında iş yapmaya gayret eden iş insanlarımız pandemi şartları dolayısıyla büyük zorluklar yaşamaktadırlar. ASRİAD kardeşliği ve ASRİAD güven atmosferi, sanal atmosferin doğru değerlendirilmesini sağlamış ve önemli bir fırsata dönüştürmüştür.  İşin hacminden daha önemlisi, böyle bir dönemde yeni teknolojiyi iyi kullanarak iletişimi devam ettirmek ve iş imkânlarını sonuna kadar takip edebilme becerisini yaygınlaştırmaktır. Bu da başarılmıştır. Emeği geçen tüm kardeşlerime çok özel teşekkürlerimi sunuyor, sizlerle birlikte daha nice zorlukların üstesinden başarıyla gelebileceğimize olan inancımı yineliyorum.” 

ASRİAD İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sami Bektaş ise ASRİAD üyesi firmalardan aldıkları sinerji ile son 101 hafta esas alındığında bugün itibariyle 521 milyon TL'lik iş hacmi oluşturduklarını, 2021 yılı sonu itibariyle üyeler arası ticaret hacmini 1 Milyar TL’ye ve ASRİAD üyelerinin ihracatını da 2 Milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Bektaş konuşmasını “Biz işimizi doğru yaptıkça, doğru yapılan işlerimizi paylaştıkça, paylaşılan işlerimize sahip çıktıkça işte o zaman markalaşacak ve markalarımız ile ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” diyerek tamamladı.

ASRİAD tarafından 2020 yılında ilk kez gerçekleştirilen 1. Ticaretin Yıldızları Ödül Gecesinde de “400 iş insanı, 2 saatte 2 milyon TL” konseptiyle bir ticaret etkinliği düzenlenmiş, 2 saatte 2 milyon TL hedefiyle başlayan ticari etkinlik sonunda geceye katılan 400 iş insanı toplam 9 milyon 52 bin TL’lik anlaşmaya imza atmıştı.

Copyrigt © 2023 Play Medya ®