ASRİAD Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan Kanal S'de Konuştu

ASRİAD  Samsun  Şube  Başkanı Furkan Okudan  Kanal S'de  Konuştu

ASRİAD Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan, ara eleman sıkıntısının büyüyerek devam ettiğini ve işverenin çırak bulamamasından şikayetçi olduğunu öne sürdü.

 FURKAN OKUDAN KANAL S EKRANLARINDA KONUŞTU

Asrın İş Adamları Derneği (ASRİAD) Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan, işverenin çırak bulamadığını ve bu konuda ciddi sorunların olduğunu öne sürerek, ara eleman boşluğunu sığınmacıların doldurmaya başladığını söyledi.

"BOŞLUĞU SIĞINMACILAR DOLDURUYOR"

Samsun'un uydudan yayın yapan tek televizyonu Kanal S ekranlarında Adnan Öz'le Nokta Arası programına konuk olan Okudan, iş insanlarının yaşadığı sıkıntıları gündeme getirdi. Okudan, özellikle küçük sanayide işverenin çırak bulamadığını ve iş beğenmemezliğin söz konusu olduğunu iddia etti. Okudan, "Valilik bünyesinde Samsun Ticaret Sanayi Odası'nın da katkılarıyla ara elemanla ilgili çok ciddi çalışmalar var. Günümüzde ara eleman sıkıntısı büyüyerek devam ediyor. Küçük sanayide çalışan, berber, mobilyacı, elektrikçi, tesasitçı çırak bulamıyor. Ciddi anlamda bir iş beğenmeme söz konusu. Bu aslında çok karmaşık bir konu. İş arayanlar iş olmadığını söylüyor, iş verenlerle sohbet ettiğimde istenilen potansiyelde personel bulamadığını söylüyor. Şu anda işveren alttan yetişen çırak bulamamaktan şikayetçi. Maalesef bir ara eleman bulamadığınız zaman onların yerini ne yazık ki sığınmacılar bu boşluğu doldurmaya başladı. Bu büyük bir problem. 15-20 sene sonra çok daha büyük bir problem olacak. Bu sorunu aşmak için büyüklerimiz önemli çalışmalar yapılıyor. Umuyoruz bu sorun kısa sürede çözülür" dedi.

Copyrigt © 2023 Play Medya ®