ASRİAD'da Bayrağı Tuncay Bulut Devraldı

ASRİAD'da Bayrağı Tuncay Bulut Devraldı

Samsun'da 'önce nitelik' temasıyla iş insanlarının bir araya geldiği ASRİAD'ın genel kurulunda Uğur Ofset'in ortaklarından Tuncay Bulut, bayrağı devraldı. Bulut, "Şehrimizin menfaatlerini gözeterek hareket edeceğimizi açıkça beyan ediyoruz" dedi.


Asrın İş Adamları Derneği (ASRİAD) Samsun İl Başkanlığı'nın 3'üncü olağan genel kurulu geniş katılımla gerçekleştirildiÖmer Halis Demir Çok Amaçlı Salon'da gerçekleştirilen genel kurula, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ve Ersan Aksu, CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, MHP Samsun Milletvekili İlyas Topsakal, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ak Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve ASRİAD ailesi katıldı.

Programda ASRİAD'ın hayata geçirdiği projelerin anlatıldığı slayt sunumu yapıldı. Açılış konuşmasını görevi devreden ASRİAD Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan yaptı. ASRİAD Samsun Şubesi Başkanı Tuncay Bulut, teşekkür konuşmasında ailesine ve ASRİAD üyesi arkadaşlarına teşekkür ederken, yakın zamanda kaybettiği babası Kemal Bulut'a layık bir evlat olmanın gururunu yaşadığını söyledi. HALKA HİZMET, HAKKA HİZMETTİR'

Dernek faaliyetlerinden ve hayata geçirilen sosyal sorumluluk projelerinden bahseden Furkan Okudan, "2017 senesinde ilk iş insanları derneği olan ASRİAD'ı kurduk. Ülkemize istihdam ve katma değer sağlayan dernekler arasında 'biz de varız' dedik. 'Halka Hizmet, Hakka Hizmettir' düsturundan hareketle her zaman halkımızın yanında olduk. Projelerimizi gerçekleştirirken, şehrimizde değişimi başlatacak olan özgün projeler olmasına özen gösterdik. Samsun'da dijital dönüşümü teşvik eden projeler tasarladık. Şehrimize katma değer katan ve istihdam sağlayan projeler gerçekleştirdik. 'Genç Girişimcilik Sertifika Programı', birçok gencimize istihdam olanağı sağladı. Kurumsal büyük firmalarla çeşitli anlaşmalar yaptık. Özetle şehrimizin gelişmesine yönelik eğitimde, ticarette, sağlıkta ve ekonomide birçok faydalı sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmiş olduk" dedi. Görevi devreden Furkan Okudan, ASRİAD Samsun Şubesi'nin faaliyetlerinden ve hayata geçirilen sosyal sorumluluk projelerinden bahsetti. 

SAMSUN İÇİN GÜÇLÜ OLACAĞIZ'

ASRİAD Samsun İl Başkanlığı bayrağını devralan Tuncay Bulut ise, "Önce 'bilgelik' sloganıyla çıktığımız bu yolda her gün büyüyerek şehrimizde, bölgemizde ve ülkemizde söz sahibi olan bir sivil toplu örgütü olmaya çalışıyoruz ve bunu da başardığımıza inanıyoruz. Genel kurullar, STK'ların mutlu ve özel günleridir. Bugün seçtiğimiz yönetim kurulu üyelerimizle birlikte şehrimizin menfaatlerini gözeterek, o menfaatler doğrultusunda hareket edeceğimizi açıkça beyan ediyoruz. Gerekli sorumluluğu üzerimize alarak elimizi taşın altına koyacak, hep birlikte şehrimiz için mücadele edeceğiz. ASRİAD ailesine katılarak bize güç veren dostlarımızla birlikte daha da güçleneceğimize inanıyoruz. Samsun'a katma değer sağlayan, şehrimizin sorunlarıyla dertlenen, mutluluklarıyla sevinen bir sivil toplum kuruluşu olmaya devam edeceğiz" diye kaydetti. ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman, eski Başkan Furkan Okudan ve yeni Başkan Tuncay Bulut'la birlikte kürsüde yaptığı konuşmada, "Samsun'da çok güzel birliktelik gördüm. Sizleri tebrik ediyorum" dedi. ASRİAD Samsun İl Başkanlığı bayrağını devralan Tuncay Bulut, ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman ve ASRİAD'ın üst yönetimine plaket takdim etti. 

ASRİAD AİLESİ NİTELİKLİ BÜYÜMEYİ HEDEFLİYOR

ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman da gündemle ve siyasi gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunarak şöyle konuştu: "Derneğimiz, Türkiye Ekonomisini büyütmeye odaklanan bir iş insanları derneğidir. Bunu yaparken de geleneklerinden, değerlerinden ve çizgisinden taviz vermeden, nitelikli bir büyümeyi ön gören bir kuruluşuz. Kısa sürede ülke genelinde örgütlenerek binlerce üye edinmiş bir dernek olarak Türkiye ihracatının yüzde 1'ini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bütün bu çalışmaları yaparken asrın sorunlarına ve ihtiyaçlarına uygun bir şekilde örgütlenmeye gayret ediyoruz. ASRİAD Derneği, Türkiye'nin 81 ilinde kurucu üye ile kurulmuş ilk iş insanları derneğidir. Ülkemiz son dönemde oldukça zorlu bir süreçten geçmektedir. Pandemi, sel felaketi, Ukrayna savaşı, ülkemizde yaşanan deprem felaketi ve en son aşamada ise İsrail-Filistin savaşı ve yapılan soykırım bizi ziyadesiyle üzmüştür. Bütün bu güçlüklere rağmen milletimiz büyük bir dayanışma ve metanet örneği sergilemiştir. Allah milletimizi her türlü felaketten ve nifaktan korusun" sözlerini kullandı.

Programda protokol üyeleri genel kurulu selamlama konuşması gerçekleştirdikten sonra gündem maddeleri görüşüldü ve seçimlere gidildi. Seçimlere tek liste ile katılan aday Tuncay Bulut, ASRİAD Samsun İl Başkanlığı görevine oy birliğiyle kabul edildi. Genel kurul, plaket takdimi, ASRİAD yönetimi ve protokol üyelerinin fotoğraf çekimi sonrası son buldu.

Copyrigt © 2023 Play Medya ®