Asrın iş İnsanlarını derneğinin düzenlediği programı Ticaret Bakanı Mehmet Muş , Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı , Kosgeb Başkanı Ak Parti eski Samsun millet vekili Hasan Basri Kurt , Ak Parti Amasya İl başkanı M.Akif Kesmekaya , Ak parti Samsun Millet vekili adayı İrfan Şenocak ,Asrın İş İnsanları derneğinin üyeleri ve iş dünyasından bir çok is adamının katılımıyla düzenlendi.

Programda açılış konuşmasını yapan Asriad başkanı Furkan Okudan Ticaret Bakanı Mehmet Muşa kısa sürede yapılan faaliyetleri için (ikinci serbest bölgenin kesinleşmesi , ileri teknoloji OSB nin Tapu sorununun çözülmesi , Samsun spora alan tahsisinin verilmesi , Hastane için 170 milyonluk ödenek , Havza osb nin genişletilmesi ve Adli tıp kurumunun açılması) teşekkür etti.

Ak parti Milket vekili adayı İrfan Şenocak konuşmalarında ülkemizin girdiği en önemli seçimlerden biri olduğunu hatırlatarak son düzlükte olduğumuzu ifade etti. Büyük şehirlerimizde bakanlarımızın aday olmalarından en çok nasiplenen şehirlerden olduğunu söyleyerek ticaret bakanımız Mehmet Muşun şehrimize büyük katkı sağlayacağına inandığını söyleyerek bakan Muşa teşekkür etti. Ülkemiz için en doğru karar Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Partimizdir şeklinde devam eden Şenocak Sn. İş insanlarımız ; çalışanlarınızla birlikte sizlerin desteğinize talibiz diyerek sözlerine son verdi.

 Ticaret Bakanı Mehmet Muş konuşmalarında bu seçimin 100 yılın seçimi olduğunu ifade ederek Samsunda ve Türkiyede bu güne kadar yapılan yatırımlarla çalışmalarla ilgili bilgi vererek yeni dönemde hayata geçirilecek projelerini anlattı. Samsunda lojistik ve ulaşım alt yapılarının iyi olduğunu , sağlık  imkanlarının iyi olduğunu söyleyerek  sanayinin 38 milyon dolardan 1.6 Milyar dolara ihracat rakamlarının çıkartıldığını ve bu rakamın 5 milyar dolarlara çıkartılmasını hedeflediklerini söyledi. Özellikle su ürünleri sektöründe son yıl 102 milyon dolar ihracat yapıldığını ve Muğlanın 610 milyon dolar ihracat yaptığını söyleyerek Samsunun sektörde coğrafi yapısı itibarı ile çok daha ileri bir yerde olması gerektiğini söyleyerek kısa sürede Muğlanın rakamlarını geçeceğimizi sözlerine ekledi. Yakakent te su ürünleri organize sanayisi çalışması yapılacağını geniş bir alanda denizden su çekilerek doldurma göletler yapılacağını ve burada yavru balık yetiştiriciliği yapılarak belli bir boyuta ulaştıktan sonra denizlere taşınıp balıkların işlenerek yada işlenmeden ihraç edilmesi konusuna deyinen bakan Muş bölgede 10 firmamız her biri 100 milyon dolar ihracat yapsa 1 milyar dolar ihracatı bu sektörde Samsun yakalayacaktır dedi 

Copyrigt © 2023 Play Medya ®